Biesca Patou von Traumberg


D.O.B.: 27.03.2018

Sire: CH Francie Xico De Alba De los Danzantes
Dam: C.I.B., CH Alba Patou von Traumberg

Chovná fena


Výška: 70 cm

Váha: 48 kg

Test povahy: Test De Comportement R.A.C.P. Francie

Oficiální zdravotní vyšetření:


HD (DKK): A


ED (DLK): 0/0

PL (luxace patelly): 0/0

OCD (osteochondris dissecans): negativní, nepostižena

LTV (lumbosacral transitional vertebra): 0 (normální)

Genetický profil (Genomia)

DM (degenerativní myelopatie): N/N (normální genotyp, jedinec bez mutací)


Výstavní úspěchy:


Český Šampion

Český Grandšampion

Interšampion - C.I.B.

Šampion ČMKU

Český Junior šampion

Šampion Slovinska

CH + GCH Montenegro

Junior šampion KCHMPP

Klubový vítěz KCHMPP

Bundessieger Tulln 2019

Slovenia Winner I + II 2020

Velmi nadějná 1, vítězka třídy - NV Argeles 2018 (Richard Capel, F)

Velmi nadějná 1, BIS puppy - KV A.C.P. Itálie (J. B. Moings, F)

Výborná 2, Res CQ - KV Norje Boke, Švédsko (Dr. Guido Massimelo, I)


2x BOJ, 6x BOB, 6 x BOS, 3x CAJC, 5x CAC CZ, 2x CACA A, Cruft's kvalifikace 2020, Cruft's kvalifikace 2021, 9x CACIB, atd..


Biesca se narodila jako poslední štěně z početného vrhu, během porodu vdechla plodovou vodu a jevila jen slabé známky života, ale život jí pohotovým odsáním plodové vody "z úst do úst" "vdechl" můj manžel. Biesca, zprvu nejmenší štěně z vrhu, nám ukázala, že je bojovnice, a velmi brzy své sourozence dohnala. A v podstatě již od počátku bylo zřejmé, že tou vyvolenou, která cíleně zůstane doma, se stane právě ona. Tato silná a vitální holka s uhrančivým pohledem "divokých černých očí" si prostě získala naše srdce. Biesca má velmi zajímavý rodokmen, kromě španělských (její prababičkou je legendární fena Fatica), francouzských, belgických či skandinávských předků v něm figurují i cenění předci italské krve. Biesca pochází ze zdravotně a exteriérově velmi vydařeného vrhu, kromě jednoho pejska byli všichni vyšetřeni na DKK, DLK, atd. - všichni s nejlepším možným výsledkem.

Biesca je rustikální mladá fenka silné kostry, s dominancí jižanských genů, a to jak exteriérově, tak i povahově. Má velmi hezky modelovanou samičí hlavu s pěkným výrazem, má dokonalý černý pigment. Povaha Biescy je něco jen velmi obtížně popsatelného (to se musí zažít a vidět), Biesca je děvče, které je "born to be wild". Její temperament je stálou připomínkou toho, že v jejích žilách koluje převážně divoká španělská krev, a byť lze s věkem očekávat jisté zklidnění, podstatné rysy její povahy jsou dány. Je velice milá a hodná, kontaktní, bouřlivě veselá a srdečná, sebevědomá, zvídavá a nebojácná, s ostatními (i cizími) psy je absolutně nekonfliktní. Je to nadšená atletka, má krásný plynulý pohyb, denně toho hodně naběhá, díky neustálému pohybu je výborně osvalená. Stejně jako její matka Albinka i babička Huesca složila úspěšně už ve velmi mladičkém věku francouzský test povahy ve Francii.