Cariñena Patou von Traumberg "Cariña"

D.O.B.: 18.03.2020


Sire: Zagal De Alba De los Danzantes with Sketrick

Dam: Alba Patou von Traumberg 


Chovná fena

Výška: 72 cm

Povaha: Test De Comportement (test povahy R.A.C.P.)Zdravotní vyšetření: 


DKK (dysplazie kyčelních kloubů): A (A/A)

DLK (dysplazie loketních kloubů): 0/0

LP (luxace pately): 0/0

LTV (lumbosacral transitional vertebra - přechodový obratel, tj. dědičná kongenitální anomálie páteře): 0 - normální 

DM (degenerativní myelopatie): N/N, negativní, mutace nebyla detekována

Vyšetření očí: DOV, prostá veškerých dědičných očních vad (MVDr. Jiří Beránek, Ph.D., 2022)

CMR1 (Canine Multifocal Retinopathy typ 1): N/N, normální genotyp, mutace nebyla detekována

Certifikát DNA (Genomia)Výstavní úspěchy:

C.I.B. (05.08.2022 splněny podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampion krásy)

ČESKÝ ŠAMPION

ŠAMPION ČMKU

ČESKÝ GRAND ŠAMPION

ŠAMPION RAKOUSKA (ÖCH)

KLUBOVÝ ŠAMPION KCHMPP

ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

JCH ČERNÉ HORY


V1, CAC, CACIB + BOB - MV Praha 2022 (specialistka Elina Haapaniemi, Finsko)

Velmi nadějná 1, Vítězka třídy (NV Argeles 2020, Norbert Gainche, F, 6 fen ve třídě)

3 x CAJC CZ, 3x CAJC Černá hora, 7 x CAC, 10x CACIB, 7x BOS, 3x BOB, 6x BOJ, 3x Cruft's kvalifikace 2022, 2x Cruft's kvalifikace 2023

Výborná 1, CAJC, BOB - Klubová výstava KCHMPP 2021

Více viz výstavy:Cariñena pochází ze spojení Albinky a překrásného psa Zagala "Zimby" z CHS De Alba De los Danzantes. Cariña rozšířila naši smečku i přes počáteční odpor mého manžela, pro něhož byl stávající počet členů naší smečky více než "dostatečný" (velmi eufemisticky vyjádřeno).

Od chvíle, kdy tato "malá puntíkatá" holčička (má krémové puntíky - znaky po těle i na hravě)  poprvé otevřela své krásné mandlové oči a začala postupně projevovat svůj mimořádně výrazný temperament, si mého chotě sofistikovaně získávala rafinovanou kombinací roztomilosti a mazlivosti, dnes už je to pro něj "jeho malá Kuliška", kterou by nedal ani za nic. Vždyť (cituji) " které jiné štěně dokázalo v obýváku strhnout obří záclonu, zvící rozměrů Muchovy Slovanské epopeje? Jenom Kuliška!" (ostatní ji "pouze" okousali..). A když se jí jako bonus začal krásně "točit" ocásek po "španělském" způsobu, jaký známe od babičky Huescy či Aránka, kdo by takovému božímu stvořeníčku odolal?

Cíleně jsem si ji vybrala pro hlavu a výraz, silnou kostru a taktéž pro zmiňovaný ocas s mimořádně pevným háčkem, který je v dnešním chovu už vzácnou raritou, neboť v současnosti se tento - u starých linií běžně přítomný a typický znak - vyskytuje převážně už jen u odchovanců z CHS De Alba De los Danzantes. Cariña je zvídavá a sebevědomá fenka, která má naprosto odzbrojující pyrenejský úsměv. Její jižanský temperament vyžaduje značné nároky na pozornost, je bouřlivě veselá a neustále vymýšlí nějaké lumpárny; provozuje "akrobatické skoky do výšky a do dálky", ještě žádného z našich psů nenapadlo vylézt na vysoký jídelní stůl a s pobaveným úsměvem se po něm procházet anebo na něm dokonce spát! Doufám, že se s postupujícím věkem její temperament poněkud zklidní.