Cariñena Patou von Traumberg "Cariña"

D.O.B.: 18.03.2020


Sire: Zagal De Alba De los Danzantes with Sketrick

Dam: Alba Patou von Traumberg 


Chovná fena

Výška: 71 cm


Zdravotní vyšetření: 


DKK (dysplazie kyčelních kloubů): A (A/A)

DLK (dysplazie loketních kloubů): 0/0

LP (luxace pately): 0/0

LTV (lumbosacral transitional vertebra - přechodový obratel, tj. dědičná kongenitální anomálie páteře): 0 - normální 

DM (degenerativní myelopatie): N/N, negativní, mutace nebyla detekována

Vyšetření očí: DOV prostá veškerých dědičných očních vad (MVDr. Jiří Beránek, Ph.D.)

CMR1 (Canine Multifocal Retinopathy typ 1): N/N, normální genotyp, mutace nebyla detekována

DNA (stanoven genetický profil)Výstavní úspěchy:

ČESKÝ ŠAMPION

ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION

JCH Montenegro

Velmi nadějná 1, Vítězka třídy (NV Argeles 2020, Norbert Gainche, F, 6 fen ve třídě)

3 x CAJC CZ, 3x CAJC Černá hora, 7 x CAC, 4x CACIB, 7x BOS, 3x BOB, 6x BOJ, 2x Cruft's kvalifikace 2022

Výborná 1, CAJC, BOB - Klubová výstava KCHMPP 2021

Velmi nadějná 1 (KV KCHMPP Mikulov 2020, Miroslav Václavík)Cariñena pochází ze spojení Albinky a překrásného španělsko-anglické krve psa Zagala "Zimby, pocházejícího z CHS De Alba De los Danzantes. Cariña rozšířila naši smečku i přes počáteční odpor mého manžela, pro něhož byl stávající počet členů naší smečky více než "dostatečný" (velmi eufemisticky vyjádřeno).

Od chvíle, kdy tato malá "puntíkatá" (má krémové znaky po těle) holčička poprvé otevřela své krásné mandlové oči a začala postupně projevovat svůj mimořádně výrazný temperament, si mého chotě sofistikovaně získávala rafinovanou kombinací roztomilosti a mazlivosti, dnes už je to pro něj "jeho malá Kuliška", kterou by nedal ani za nic. Vždyť (cituji) " které jiné štěně dokázalo v obýváku strhnout obří záclonu, zvící rozměrů Muchovy Slovanské epopeje? Jenom Kuliška!" (ostatní ji "pouze" okousali..). A když se jí jako bonus začal krásně "točit" ocásek po "španělském" způsobu, jaký známe od babičky Huescy či Aránka, kdo by takovému božímu stvořeníčku odolal?

Cíleně jsem si ji vybrala pro hlavu a výraz, silnou kostru a taktéž pro zmiňovaný ocas s mimořádně pevným háčkem, který je v dnešním chovu už vzácnou raritou, neboť v současnosti se tento - u starých linií běžně přítomný a typický znak - vyskytuje převážně už jen u odchovanců z CHS De Alba De los Danzantes. Cariña je zvídavá a sebevědomá fenka, která má naprosto odzbrojující pyrenejský úsměv. Její jižanský temperament vyžaduje značné nároky na pozornost, je bouřlivě veselá a neustále vymýšlí nějaké lumpárny; provozuje "akrobatické skoky do výšky a do dálky", ještě žádného z našich psů nenapadlo vylézt na vysoký jídelní stůl a s pobaveným úsměvem se po něm procházet anebo na něm dokonce spát! Doufám, že se s postupujícím věkem její temperament poněkud zklidní.