Holčičky oslavily "mininarozeninky"

02.06.2023

A v 7 týdnech (nyní jsou jim 2 měsíce) absolvovaly první očkování a čipování, jsou z nich tedy již "slečny", neboť  už vlastní euro pasy. Náš veterinář je při návštěvě u nás doma pečlivě vyšetřil, holky jsou zdravé a nemají žádné očividné vady. To, jak budou nadále prospívat, ukáže čas, doufám, že budoucí majitelé budou bedlivě dbát mých doporučení a rad, týkajících se především pohybového režimu, výživy, výchovy, atd.

Postupně odcestují do nových domovů, a to v přímé závislosti na veterinárních předpisech koncové destinace, ale to bude nejdříve až za měsíc. Dělají mi radost, jsou silné, vitální, veselé a sebevědomé, nebude lehké se  nimi rozloučit. Biesca prokázala skvělé mateřské instinkty, štěňatům dala ten nejlepší možný vklad do života a jen potvrdila moji teorii, že fena, která vykazuje tyto vlastnosti, je základem chovu. Albinka, matka Biescy, byla rovněž vynikající matkou. Věřím, že holčičky budou mít typický a vyrovnaný charakter; na ten v mém chovu kladu mimořádný důraz, naše štěňata dostávají maximální dávku lásky a pozornosti. Stravu mají v té nejlepší možné kvalitě, od 7. týdne už jim rovněž pro zdárný vývoj kloubů preventivně podávám tekutou kloubní výživu Aptus Aptoflex, kterou s chutí baští.

Přikládám pár fotografií, pořízených v průběhu cca týdne, času na fotografování je tak málo, urvat volnou chvíli, abych si sedla k PC, je téměř sysifovský úkon. Mám přece jen na starosti čtyřčlennou smečku dospělých, kterou nelze šidit; a štěňata v tomto věkovém období vyžadují spoustu času a pozornosti, holky jsou hodně komunikativní, a tak s nimi trávím veškerý čas.