Jarní novinky

14.05.2023

I když tomu současné počasí příliš nenasvědčuje, jaro je plném proudu. Holčičkám už je přes 5 týdnů, přestěhovaly se do zahradní vilky, pobyt venku si užívají. Proudí k nám skupinky návštěvníků, ať už z řad stávajících či budoucích majitelů našich odchovů a také těch, kteří čekají trpělivě čekají na budoucí vrh, moc si toho vážíme.

Holky už příjímají pevnou stravu a i když je stále k dispozici "pojízdná mlékárna" Biesca, snažím se jí trochu ulevit, přece jen už štěňata mají velmi ostré zoubky a  na Biesce je vidět, že jí holky dávají zabrat. Biesce naopak začínám pomalu snižovat příjem potravy, má obrovské množství mléka, se kterým by "ukojila" i podstatně vyšší počet štěňat. Tak či onak jsem ji nekrmila "ad libitum", strašák torze nade mnou stále visí jako Damoklův meč. Nedílnou součástí štěněcího jídelníčku je i nadále kozí mléko, z něhož vyrábím domácího "lipánka"; našlehám mléko s tvarohem, nesladím, aby štěňata netloustla. Kozí mléko, tvaroh atd. samozřejmě dostává i Biesca, rovněž zbytek smečky, a to včetně Aránka se tváří, že též kojí. A tak tedy svorně dlabe celá smečka kozí mléko, které nestačím dokupovat, naštěstí už nejsem v tomto ohledu jako před lety odkázaná jen na Makro, kvalitní a čerstvé kozí mléko (a levnější než v Makru) seženu i jinde.

Holčičky v průběhu pár týdnů provedly "metamorfózu" a z malých, něžných a kníkajících morčátek se stalo klubko věčně hladových piraní, jež se s překvapivou akcelerací hbitě přesouvá po velké části zahrady, kdo nevezme včas nohy na ramena, je pokousán na rozličných "oudech", asi nejzdařileji jde "holčičkám" přímý zákus do lidského nosu, ale nepohrdnou ani batolecí ponožkou či dokonce nožičkou, jak může potvrdit Isabelka..😉