Jednotka SWAT

21.05.2023

v plném nasazení, aneb holčičky v akci.  Bytůstky se nadále mění ve zvláštní jednotku speciálních sil, která strhává "skalpy", dioptrické brýle, provádí "amptutace" končetin, uší, nosů, atd. Se slzou v oku vzpomínám  na ta něžná stvořeníčka, kterým do 4 týdnů stačilo pouze mateřské mléko, masírování bříšek mámou a mazlení s Biescou. Nyní už tato útočná "horda" dokáže odvléci obří misku pro krmení štěňat a krmení abych házela lopatou, asi si pořídím kozí farmu....

Obrovský obdiv má Biesca, která i v této fázi prokazuje mimořádné mateřské instinkty a dobrovolně se chodí do jámy lvové zbavovat přebytků mléka. Pozorovala jsem ji, s jakou trpělivostí snášela tahání za ocas ze strany bílé holčičky Danzante a kousání do nohou od ostatních "povedených" dětiček. Přikládám pár fotek, pořídit je stálo nemalé úsilí a plazení se po zemi s Canonem a štěňaty tu visícími na vlasech, tu zakouslými do kotníku, apod. 

Ale vážně.. Se štěňaty je nyní sice o dost více práce, ale také spousta legrace, holky jsou bouřlivě veselé, akční a po čerstvě po probuzení i mazlivé, miloučké a "nekousací". :) Jsou už zvyklé na všeliké zvuky, a to včetně ryku helikoptér, přímo nad námi totiž vede trasa letecké záchranky na letiště do Líní. Asistují také při zalévání zahrady a s nadšením se vrhají na každou návštěvu. Bez problémů, ba s nadšením příjímají pevnou stravu, vařím jim také krůtí a kuřecí maso se zeleninou a bylinkami ze zahrady, dostávají i nadále kozí mléko, jogurty (i kozí a ovčí), nízkotučný tvaroh, čerstvé tvorohové sýry,  vaječné žloutky, atd. Jsou velmi šikovné, ze štěňěcího domečku si samy vyběhnou vykonat potřebu na trávník, žádné loužičky uvnitř domečku. V nadcházejícím týdnu je čeká první očkování, čipování a vydání mezinárodních pet pasů.

A úplně jsem zapomněla doplnit novinku, že CH Corazon Patou von Traumberg "Tazzy" je otcem velmi vyváženého vrhu ve Švédsku, a to ze spojení se španělskou fenou Cerbillonou De Alba De los Danzantes "Ninjou" (CHS Vi'skaly's).