Specialistka Elina Haapaniemi na KV KCHMPP

03.04.2023

Jedinečná příležitost nechat si posoudit php respektovanou specialistkou  na plemeno! Zveme všechny majitele a milovníky pyrenejského horského psa na klubovou výstavu Klubu chovatelů málopočetných plemen psů se zadáváním titulu Klubový vítěz, která se koná 29.04.2023 v Mladé Boleslavi.  PHP bude posuzovat jedna z nejuznávanějších znalkyň plemene - paní Elina Haapaniemi z Finska, která v minulosti pyrenejské horské psy i sama chovala. Na výstavu se samozřejmě mohou přihlásit i nečlenové klubu, na výstavách našeho klubu jsou vítáni všichni, a to bez ohledu členství v tom či onom klubu. 😉

Paní Haapaniemi jako rozhodčí působí od roku 1979 a posuzuje na výstavách po celém světě včetně těch nejprestižnějších, jako jsou Cruft's a WDS a jsme velice rádi, že tato specialistka a uznávaná rozhodčí bude posuzovat právě na naší klubové výstavě, neboť v ČR posuzovala php tato rozhodčí zatím pouze dvakrát, a to v roce 2016 a 2022.

Jako jedna z mála zahraničních specialistů na php posuzovala php i na nejprestižnější výstavě národní výstavě pyrenejských plemen v Argeles Gazost ve Francii.