Život za nouzového stavu

28.11.2021

Tak, jak jsem již naznačovala v mé reportáži z rakouské výstavy, čtvrtá vlna covidu je tady. Vláda nám opět "salámovou" metodou postupně osekává svobodu, "jipky" nemocnic přetékají neočkovanými pacienty s covidem, "antivaxeři"  melou stále stejné nesmysly o čipech ve vakcínách, šíří hoaxy, že za vše "může Gates, Soros" (jména nechť si každý dosadí dle libosti). A kvazi argumenty typu "já se teda očkovat nenechám, páč Máňa říkala, že Božka po očkování ochrnula a to je směroplatný" mě přivádějí do varu. Doufám, že Rakousko, které jako první osvíceně zavedlo povinnost očkování, nezůstane v této bohulibé aktivitě osamocené a i vlády ostatních evropských států se z toho "nep...ou" (aby nám náhodou neklesla popularita a volební preference) a naleznou odvahu zavést povinnost očkování i u nás. Kde by bylo ksakru lidstvo dnes, kdyby se povinně neočkovalo proti tuberkulóze, spalničkám, černému kašli, tetanu, obrně atd...?

Pro nás to znamená, že můžeme opět na dlouhý čas zapomenout na výstavy psů, ne že bychom bez nich nemohli žít, přesto nás tento časově a finančně náročný koníček stále baví, neboť se rádi se setkáváme s podobně "potrefenými" lidmi. Naštěstí se můžeme setkávat i tak, např. tento týden jsem všechny moje holky, a to včetně hárající a téměř třináctileté Huescy (Aránek s ohledem na její hárání musel zůstat doma) vyvezla na výlet za potomky Míšy a Zippy.

Přikládám také pár fotek ze společné procházky s Barčou a jejími holkami Belsué "Lafi" a Gábinkou, fotky jsou sice "cvaknuté" jen mobilem, ale myslím, že v tomto případě jejich horší kvalita nehraje zas až tak velkou roli, neboť radost a nadšení zejména sestřiček Lafinky + Biescy + Cariněny z nich doslova prýští.  ❤