en-2xMV Wels, Rakousko

25/02/2023

Do Rakouska jsem se vrátila s cílem dokončit titul CH Rakouska (Cariňa). Na obě výstavy jsem přihlásila i Aránka, ač jsem vůbec neměla v úmyslu usilovat o titul veteránského CH Rakouska, neboť to by totiž znamenalo přihlásit i neděli, a to se mi ani trochu nechtělo, už tak strávit dva dny po sobě na výstavě je pro psy dost vyčerpávající a pro mne jakožto "handlerku" dvou psů a řidičku v jedné osobě taktéž. Ale Aránek si vzhledem k jeho výborné kondici i ve veteránském věku zaslouží být vystavován, totéž platí i pro Albinku. Oba jdou ve stopách jejich úžasné a vitální mámy Huescy, která se ještě v 10 letech + úspěšně zúčastňovala výstav, její výstavní kariéru ukončil až covid.

Nakonec jsme do Rakouska vyrazily i s Bárou a jejím Corazonkem, ukázalo se, že Aránek a Corazonek se v jednom autě snesou zcela bez problémů a na výstavě jakbysmet. Oba jsou vyrovnaní pohodáři a nemají potřebu si něco dokazovat či vyvolávat konflikty, do dodávky jsme se pohodlně vešli všichni. Vyjeli jsme v pátek ráno, jelikož páteční výstava začínala až ve dvě odpoledne a php byli posuzováni až téměř v 16 hodin.

Cariňa se sice momentálně nachází na vrcholu línání, nebyla tedy v ideální výstavní kondici, ale co se dalo dělat, přírodě neporučíš. I přes tento handicap si v pátek v konkurenci starších fen vyběhala titul CACIB i BOS, Arán dokonce i vítěze plemene - BOB. Dařilo se i Corazonkovi, který je z mého pohledu naprosto famózní mladý pes. V neděli si titul vítěze plemene zcela zaslouženě odnesl právě Corazon, měly jsme obě radost, že tituly nejvyšší zůstaly v rodině. Závěrečných soutěží jsme se ani v pátek, natož pak v sobotu nezúčastnily, byli jsme všichni utahaní. V pátek jsme se po výstavě přesunuly do velice cenově a designově příjemného hotelu, který zabookovala Bára. Byl to ten typ hotelu, kde nefunguje běžně recepce, při příjezdu si člověk sám s pomocí hesla z Booking do počítače zadá požadované údaje (scan občanky atd.), zaplatí kartou a obratem mu vyjede karta od pokoje. Hotel pěkný, moderní a čisťounký, snídaně také vynikající. A strategická poloha hotelu nám druhý den umožnila poměrně hladce a hlavně rychle dojet na výstaviště ve Welsu.

Musím také pochválit pořadatele za naprosto bezproblémový příjezd a možnost parkování bez poplatku přímo v areálu, a to jen kousek od naší haly. Novinkou na rakouských výstavách je nutnost předem vyplnit a při přejímce odevzdat formulář, jehož prostřednictvím majitel stvrzuje, že pes je očkován proti vzteklině. Další, již méně srozumitelnou novinkou je povinnost mít s sebou kopii posudku DKK. V případě, že se jedná o mladého ještě nevyšetřeného jedince, by měl vystavovatel doložit zdravotní výsledky rodičů. Ale nakonec po nás nikdo tyto dokumenty nevyžadoval, byť jsme s sebou kopie vyšetření kyčlí vezly. Kýženého cíle jsem dosáhla, Cariňa splnila podmínky pro udělení titulu ÖCH a Corazonek si ziskem titulů CACIB ze třetí země zajistil možnost splnit podmínky pro udělení titulu C.I.B, který jistě bez problémů dokončí po roce a dni.

Toto byla naše poslední letošní výstava, jsem ráda, že jsem za uplynulý rok mohla úspěšně vystavovat oba mé úžasné veterány Albinku a Aránka a že jsou díkybohu zdraví. Na všech výstavách se jim dařilo a bez problémů splnili veteránské šampionáty, ten nejdůležitější je CH veterán Francie, tohoto titulu dosáhl Aránek. Vystavovat milované veterány je prostě radost. ❤


Výsledky (03.12. pátek, rozhodčí: Astrid Lundava, EST):

Arán: V1, vet. CACA, vet. CACIB, Best of Veterans, BOB, Veteranen Sieger Wels

Cariňa: V1, CACA, CACIB, BOS, Sieger Wels

Corazon: V1, CACA, CACIB, Sieger Wels

Výsledky (04.12., sobota, rozhodčí: Anna Kochan, PL):

Arán: V1, vet. CACA, vet. CACIB, Best of Veterans, Veteranen Winter Trophy

Cariňa: V1, CACA, Res. CACIB. Cariňa splnila podmínky pro udělení titulu ÖCH (CH Rakouska).

Corazon: V1, CACA, CACIB, BOB, Winter Trophy