en-MV Karlsruhe, DE

06/02/2023

Jelikož jsem v srpnu na výstavě v Ludwigshafenu slíbila, že se také příští Sonderausstellung KfuH zúčastníme, přihlásily jsme s Bárou naše psy na dvě listopadové výstavy v Karlsruhe.

Bára z časových důvodů jet nemohla, a proto jsem vyrazila s Cariňou a Albinkou sama, sliby se mají plnit, nehledě na skutečnost, že Albinka měla "rozjetého" veterán CH Německa. V Karlsruhe jsme vystavovali před dlouhými šesti lety Albinku a Aránka.

Jako "největší" problém se jevilo sehnání hotelu na poslední chvíli, původně jsme měly rezervovaný apartmán, který by však pro mne samotnou byl příliš velký. Nakonec jsem sehnala celkem laciný hotel v okrajové industriální části města, nebyl to sice žádný extra "luxus", ale na přespání se snídaní to bohatě stačilo. Tak či onak jsem trávila veškerý čas na výstavě, výstaviště bylo ve slušné dojezdové vzdálenosti cca 20 km po dálnici, pravda, jak je již v této části Německa tradicí, plné zúžení a opravované a svedené do úzkých pruhů. Ale taková je ostatně větší část dálnice kolem Heilbronnu, také u Norimberku se stále "opravuje". Vyrazila jsem z Plzně brzy ráno, abych se vyhnula pátečním zácpám, což se mi z větší části i podařilo, v kolonách jsem postávala jen ve vcelku ještě snesitelné míře.

V sobotu jsem měla co dělat, abych se na výstaviště vůbec dostala, neboť německý smysl pro "Ordnung" velel organizátorům příjezd co nejvíce zkomplikovat a zpomalit, ačkoliv hned vedle výstaviště dlely obří parkovací plochy, přesto bylo nutno vše "organizovat". Díky tomu jsem stála více jak půlhodiny v nehybné koloně aut a doufala, že neprošvihnu čas posouzení (9:40). Nakonec se mi podařilo "vecpat" na místo určené pro obytňáky. I když mne chlapíci v oranžových vestách chtěli hnát kamsi až za obzor, s obří dodávkou jsem se nakonec vetkla mezi ony obytňáky. Těžký box pro holky jsem nechala v autě, můj "tenisový" loket se s podzimem opět důkladně probral k životu a už tak jsem měla co dělat, abych odtáhla rybářskou židli a mega těžký baťoh.

Výstaviště v Karlsruhe je obrovské, jen v sobotu jsem na něm nachodila přes 10 km (viz apka v mobilu). Paní Mira Gehring, specialistka na plemeno byla naštěstí velmi pečlivá a na posuzování každého jednotlivého jedince si vyhradila maximum času. Její posouzení se mi velice líbilo, neboť bylo mimořádně precizní, korektní a velmi obeznalé. Obě holky v konkurenci dalších fen uspěly a Cariňa si na závěr vyběhala i titul Vítěze plemene. Opět musím pochválit skvělou atmosféru na výstavě, všichni majitelé a chovatelé php byli nesmírně přátelští a komunikativní, dokonce se konalo i pohoštění v podobě domácího dortu, s řadou vystavovatelů se už znám a ráda jsem poznala i nové. Na výstavě se předvedly i dvě dcery po mnou odchovaných krycích psech - fenka Frieda Princess du pays Vignoble (dcera Corazona) v dorostu a fenka Alba z farmy u Strodomu v třídě mladých (otec Bastán "Míša), s jejímiž velice sympatickými majiteli jsem se letos setkala už v Argeles. Vzhledem k povinnosti zúčastnit se závěreček jsem na výstavě zůstala až do konce, ale do kruhu šla jen s Cariňou, Albinka už toho měla ten den plné zuby. Dle mého očekávání nám skupinová rozhodčí nevěnovala v přípravném kruhu byť jen jediný pohled (php prostě nejsou pro tyto rozhodčí zajímaví) a do užšího výběru vybrala tradiční knírače, "berňáky", atd.

Do hotelu jsem se totálně vyšťavená doplazila v 7 večer, vyvenčila a nakrmila holky a "padla za vlast", neboť v neděli mne čekal opět budíček v 6 ráno. Druhý den jsme s Albinkou úspěšně splnili podmínky pro udělení titulu veterán CH Německa, huply do naší dodávky a hurá směr ČR. Dálnice byla naštěstí na německé poměry "relativně" nepřeplněná, a tak jsme domů dorazily "plné sil" okolo 16.30, téměř 500 km jsme trochu svižnější jízdou zvládly jako nic. Byl to příjemně strávený víkend s podobně "potrefenými" lidmi.


Výsledky:

Sobota:

Alba: V1, Vet. CAC, Vet. CACIB, Antwartschaft (čekatelství) Vet. KfuH, BOB veteran, Alpen Veteran Sieger, Veteranensieger Baden-Württemberg

Cariňa: V1, CAC, CAC KfuH, CACIB, BOB, Alpen Sieger, Sieger Baden-Württemberg, BOB

Neděle:

Alba: V1, Vet. CAC, Vet. CACIB, Antwartschaft (čekatelství) Vet. KfuH, BOB veteran, Alpen Veteran Sieger, Veteranensieger Baden-Württemberg

Cariňa: V2, Res. CAC, Res. CACIB