en-SV KCHMPP

25/07/2022

Speciální výstavy našeho klubu konané v Mladé Boleslavi jsem se zúčastnila s Aránkem ve třídě veteránů a s Cariňou ve třídě vítězů. Nesmírnou radost mi udělal Aránek, rozhodčí měl pro něj jen slova chvály a podle nového výstavního řádu se mohl jako veterán zúčastnit i výběru o nejlepšího psa a v tomto klání zvítězil nad o dost mladšími jedinci. Dařilo se i Carině, která vítězstvím ve třídě šampionů nad o dost starší a mohutnější fenou splnila podmínky pro udělení titulu GCH. A vedlo se jí i ve výběru o nejlepší fenu - vítězku speciální výstavy.

Aránek získal titul BOB, což mne moc těší, i jako veterán je stále ve výborné kondici, a to i navzdory tomu, že před pár měsíci málem zemřel na torzi (celá anabáze je popsaná v rubrice "Zdraví"). Na výstavu, respektive jen na bonitaci přijel i Castillo se svými majiteli, bonitací úspěšně prošel a je nyní oficiálně chovný. Moc děkuji jeho majitelům Honzovi a Pétě! Odpoledních soutěží jsem se vzhledem k tomu, že jsem měla ještě povinnosti v klubu a na výstavě jsem zůstávala až do odpoledne, nakonec zúčastnila, Aránek sice do pořadí nezasáhl, ale přesto si zaslouží obrovskou pochvalu, do BIS ringu musel dvakrát, jednou za BOV, jednou za BOB a byl už i vzhledem k teplému počasí docela unavený (nejinak i já..). Cariňa a Biesca obdržely tituly Klubový CH KCHMPP, neboť splnily podmínky pro jejich udělení. Byla to moc příjemná a pohodová výstava, kterou jsme si všichni užili, letos byly skutečně nádherné poháry, kterých jsem si odnesla doslova plnou náruč. Musím náš klub také pochválit za nový "look" diplomů pro klubové šampiony, diplomy jsou opravdu nápadité a krásné!

A nebyla bych to ani já, kdybych zase neměla nějakou komplikaci (viz moje cesta na výstavu do Švédska), při zpáteční cestě jsem vezla známou do Prahy a přímo v Praze píchla a musela obří dodávku odstavit na nejbližší chodník a zavolat si asistenční službu. V dodávce je totiž rezerva umístěna v zadní části pod klecí na psy a výměna kola je tak nemalou výzvou. Psi se musejí z auta vyndat a podržet a druhá osoba musí demontovat část klece, vyjmout rezervu a vyměnit kolo. Naštěstí jsem na mechanika asistenční služby čekala asi jen něco málo přes hodinu a když se dostavil, ukázal se jako velmi zručný, a navíc příjemný chlapík. Posléze jsem také s hrůzou zjistila, že jsem na výstavě ztratila své drahé dioptrické multifokální brýle, ale i zde jsem měla obrovské štěstí na lidi, dvě báječné a poctivé vystavovatelky brýle našly a prostřednictvím FCB skupiny KCHMPP "vyhlásily pátrání" po majiteli. A tak jsem si v neděli udělala výlet do Prahy pro brýle, oběma dámám moc děkuji, díky nim mohu opět zaostřeně hledět na ten náš krásný svět a dobré lidi, taková poctivost dnes rozhodně není běžnou normou chování!