KV KCHMPP Mladá Boleslav

29.04.2023

V sobotu 29.4. se konala klubová výstava KCHMPP, pozvání posuzovat php přijala jedna z nejuznávanějších znalkyň plemene, paní Elina Haapaniemi z Finska, která mimo jiné posuzovala php na světové výstavě ve Stockholmu v roce 2008 a rovněž již opakovaně posuzovala jak pyreneje, tak i ostatní pyrenejská plemena na NV RACP v Argeles Gazost. Php v minulosti i úspěšně chovala (CHS Aspenella).

Na výstavu bylo přihlášeno celkem 23 jedinců, paní Haapanimi posuzovala rovněž finské plemeno Lapinkoira a Velkého švýcarského salašnického psa. My jsme měli tu čest se s ní poprvé setkat na MV výstavěHolland cup/Amsterdam Winner v roce 2015, poté loni v Praze, ale byť jsme u ní zatím vždy uspěli, neměla jsem žádná velká očekávání.

Vystavila jsem Aránka a Cariňu, z mého chovu zúčastnili i Corazon "Tazzy" v třídě vítězů a Belsué "Lafi", oba v majetku Báry. I když nám počasí nepřálo a celou výstavu provázely prudké změny počasí, přesto ocituji Báru, že "nám pršelo štěstí", a to i navzdory spiknutí přírodních živlů. Posuzování bylo mimořádně přísné, pečlivé a objektivní, paní rozhodčí netolerovala žádnou odchylku od standardu. Jedinci z mého chovu obdrželi výbornou, zadávaly se ale i velmi dobré, ba i dobré a výborné bez titulu. Arán vyhrál třídu veteránů, byť byl v sobotu vzhledem k počasí a čekání mimořádně otrávený, a proto jsem ho ani nevzala do závěrečných soutěží. Ostatně rozhodčí zkonstatovala, že je "a little bit lazy today" (a má to i v posudku😉). Velkou radost mám z vítězství Corazonka, který nejenže vyhrál třídu CH (celkem 3 psi, dva pocházející přímo z Francie), ale i titul Klubového vítěze a BOS. Cariňa se ve třídě setkala se svou krásnou polo sestřičkou Lafi, souboj to byl naprosto vyrovnaný a ač z něj vyšla vítězně Cariňa, bylo to úplně jedno, která z holek vyhraje, prostě to tak nějak "zůstalo v rodině". V klání o BOB získala titul Cariňa a BOS Corazon, což byl mimochodem stejný výsledek jako loni na MV v Praze pod toutéž rozhodčí. Zúčastnili jsme se také soutěží o nejlepší chovatelskou skupinu, Bára nastoupila s Lafi a Corazonem do soutěží párů a k mému velkému překvapení jsme zabodovali dokonce v obou kategoriích, absolutně jsem nečekala, že bychom snad mohli, jakkoliv zasáhnout do pořadí.

Výsledky:

Arán: V1, Best of veterans (2)

Cariňa (třída vítězů): V1, CAC, Klubový vítěz, BOB (2)