BLOG

Čvc 03

NV Klatovy

V neděli 30.06. jsme se po dlouhé pauze zúčastnili výstavy, a to s Estive a s Aránkou, posuzovala paní Olga Dolejšová. Pro Estive to byla příležitost k socializaci, kterýžto záměr vyšel dle očekávání, první výstava v jejím životě dopadla dobře, v kruhu se hezky předvedla a obdržela ocenění velmi nadějná 1 (třída štěňat). Aránka, která se sice...

je logickým završením chovatelské činnosti, pro mne je však vždy loučení s tvorečky, kterým jsem se nepřetržitě věnovala několik měsíců, velmi náročné. Tentokrát to bylo o to těžší, že kluci byli doma téměř do 4 měsíců a vytvořila jsem si k nim mimořádně silné pouto.

Kvě 31

Procházky

s prcky pokračují, interakce s cizími lidmi a i ostatními psy rovněž. "Mimina" už s přehledem zvládají jízdy autem. Na fotu níže je Estive na procházce s babi Albinkou.

A jsou již notně akční, chodím s nimi již na miniprocházky na louku, seznamují se s ostatními psy, lidmi, atd.. Kluci dnes absolvovali očkování proti vzteklině, což je jednou z podmínek jejich odjezdu do jejich nových domovů v zahraničí, odjedou v první třetině června. Nebude to pro mne snadné loučení, oba kluci jsou šikulkové a velcí mazlové,...

doplňuji pár novinek. "Prckové" oslavili 9. týden života. Cariňa je stále přepečlivou matkou a jelikož již nemá prakticky žádné mléko, musím ji krotit v jejích snahách o vyvrhování potravy štěňatům, totéž činila i její máma Albinka; a s ohledem na riziko torze toto konání opravdu nevidím ráda.

a včera absolvovala první očkování a čipování, obdržela také euro pet pasy. Náš veterinář je důkladně vyšetřil a konstatoval, že všichni mají v pořádku pately, srdce, správný skus, srdíčka, pejskové mají sestouplá varlata. Všechna štěňata se správně vyvíjejí, z něžných kníkajících tvorečků se metamorfozovala v zásahovou jednotku URNA. Také jim...

a už se přestěhovala do zatepleného domečku, kde s nimi je přes noc i jejich svědomitá máma Cariňa, já i přes kameru v domečku neponechávám nic náhodě a stále spím na matracích v obýváku s pootevřenými dveřmi na terasu.

a v případě příznivého počasí už tráví většinu dne venku, na zahradě u terasy, kde je mám pod dohledem. Pozvolna začínám s prvními příkrmy (kozí mléko, tvaroh, atd.), ale Cariňa je stále svědomitě kojí a opečovává. Teta Biesca a babi Albinka pravidelně chodí kontrolovat jejich kondici a také Isabelka se na ně nemůže vynadívat.

Bře 10

Štěňata

už nám dělají radost 14 dní, dnes absolvovala první odčervení. Jsou to cvaldové, vzorná máma Cariňa je v pravidelných intervalech kojí. Ráda se s nimi také pochlubí před Bárou anebo také před mámou Albinkou. Dotahují pigment nosíků, otevírají se jim oči, nejrychlejší je v tomto směru holčička Estive.

štěňátek, zatím je to pohodička, Cariňa se vzorně stará, uklízí, masíruje bříška, atd., inu pro mne zatím platí "malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti"... Po porodu je paní matka ve výborné kondici, chodí už s ostatními na plnohodnotné procházky, zatímco malí spí.

přišla na svět 25. února. Ve 2 hodiny ráno vyjuknul na svět první chlapeček s porodní váhou 750 g, poté následoval druhý kluk (700 g) a jako poslední vtančila do světa konečně i holčička (600 g). Všechna štěňátka jsou znaková, silná a mají pevné dvojité paspárky.