Vrh C (Covid vrh) 

8 Štěňátek "Covid vrhu" přišlo na svět 18.03.2020, a to v poměru: 3 pejskové + 5 fenek.

Sire: Zagal De Alba De los Danzantes with Sketrick, HD (British Veterinary Association) 5/3, PL 0/0, DNA profil

Dam: Alba Patou von Traumberg

Zagal "Zimba" je nádherný a elegantní vysoký pes pevné silné kostry s překrásnou samčí hlavou a naprosto úchvatným zasněným výrazem, tmavým okem správného tvaru a vynikajícím pigmentem; má typickou, tj. sebevědomou, vyrovnanou a veselou povahu. Zagala jsem zvolila nejen pro jeho kvality, nýbrž i pro kvality jeho sourozenců a předků, z nichž velkou část osobně znám (nebo jsem za jejich života znala). Zagalovy přednosti již ocenili přední specialisté na plemeno: NV Argeles Gazost, Francie 2019 (specialista: pan J.V. Pocas): Výborný 2, Res. CAC (třída otevřená), 2. nejlepší pes plemene; KV N.V.L.P.H., Holandsko 2019 (specialistka: paní Lucia Giraldi, I): V1, CAC, Best male, BOB, BIS; KV N.V.L.P.H., Holandsko 2018 (Norbert Gainche, F) - V1 (třída otevřená), Res. CAC; Club Open Show PMDC, Anglie: BOB + BIS, atd..


Inbreeding ve 4 generacích: 7,5 %


Fenky: Cuenca, Celia, Cariñena, Canias, Camarillas

Pejskové: Caballeros, Castillo, CorazonPejskové

Český CH, JCH Corazon (narozen jako 2. v pořadí) ČR

V1, CAC - Světová výstava Brno 2021, V1 + CAC + BOB + Klubový vítěz KCHMPP

Chovný pes, otec dvou vrhů (ČR, Německo, Švédsko)

Oficiální zdravotní vyšetření: HD A, ED 0/0, PL 0/0, OCD neg., DM normal/heterozygot m,CMR 1 N/N /clear), DOV (oči): prostý  dědičných očních vad, DNA

Majitelka: Barča Duspivová


Castillo "Chicco" (narozen jako 3. v pořadí), ČR

Chovný, zdravotní vyšetření: HD A, ED 0/0, PL 0/0, DM N/P (heterozygot)

Castillek je pejsek s překrásnou hlavou a výrazem, má výborný pigment. Je bouřlivě veselý, milý a vyrovnaný. Má skvělé a sportovně založené mladé majtele, kteří s ním sdílejí veškeré outdoorové aktivity - výšlapy a tůry  v horách, přenocování pod širákem, atd. Mají ho výborně vychovaného a jsem s nimi v kontaktu.

Caballeros "Albi" (narozen jako 6. v pořadí), žije na Moravě

Velmi krásný, milý a nadějný pejsek, bohužel z důvodu nezájmu a nekomunikace majitelů není zdravotně testován, ačkoliv bylo ujednání o vyšetření DKK, ED, PL, atd. zakotveno ve smlouvě o prodeji. Nemám, a to ani přes mé opakované žádosti, žádná aktuálnější fota, což mne velice mrzí.

Fenky:

Canias (nar. jako 1. v pořadí)

In memoriam 2020 - 2022

Canias žila na biofarmě ve Středočeském kraji se sestřičkou Camarillas. Holčičky "podnikly" společně velký "výlet" a přes veškeré snahy obě průzkumnice včas najít (včetně pomoci policie) došlo k tragédii, Canias bohužel zahynula pod koly vlaku.

Camarillas (nar. jako 4. v pořadí, ČR)

Žije na biofarmě, s majiteli jsem v kontaktu.

Zdraví: nevyšetřena, její majitelé mají obavy z anestézie, ale lze předpokládat, že je naprosto zdravá, nemá žádné pohybové ani jiné problémy.

Cariňena (narozena jako 5. v pořadí, zůstává doma)

Chovná fena


Celia (narozena jako 7. v pořadí, Holandsko)

Zdraví: prozatím nevyšetřena

Celinka žije v rodině s malými dětmi, její majitelé již mají zkušenosti s plemenem, jsem s nimi v pravidelném kontaktu. Celinka je krásná a velice milá, veselá, přátelská a mazlivá fenka.  Má nádhernou hlavu a výraz, silnou kostru a vynikající úhlení. Covid + rodinné záležitosti přerušily její účast na výstavách, ale doufám, že se do výstavního kruhu opět vrátí.

CH Litvy, JCH Litvy Cuenca (narozena jako 8. v pořadí, Litva)

HD A, ED 0/0, DM  N/N (clear), matka  1 početného vrhu v Litvě


Cuenca "Aira" žije s početnou smečkou na krásné farmě v Litvě, je to velmi krásná fenka. Působí i  u stáda, ochraňuje početné stádo ovcí a asistuje u porodů jehňátek. Cuenca je důkazem mé teorie, že php nepocházející z tzv.  "pracovních" linií, může normálně fungovat u stáda a současně být úspěšným výstavním psem.