KV KCHMPP

16.10.2021

KV KCHMPP v Mladé Boleslavi se z mých odchovů zúčastnili Biesca + Cariňa a Corazon "Tazzy" a Belsué "Lafi (ve vlastnictví Barči). Všichni dobře uspěli u přísné rozhodčí paní Lenky Fairaslové, tituly Klubový vítěz + BOB si odnesl Corazon. Biesca obdržela V1, CAC, Klubový vítěz a BOS, pomalu srstí zarůstající Cariňa v konkurenci dalších dvou fen v mezitřídě titul CAC.

Cariňa a Corazon také úspěšně absolvovali bonitaci, jsou tedy oficiálně chovní. Corazon je podle mého názoru pes s obrovským potenciálem do budoucna, je to krásný zdravý jedinec s úžasnou hlavou a výrazem a milou, veselou a sebevědomou povahou. Těším se, až ho uvidím na dalších výstavách, a to nejen v ČR, ale i např. v Argeles.

Doufám, že po veškeré té pekelné smůle, která nás letos provázela při cestě do Argeles, nám to snad příští rok vyjde... Letos bohužel naše tradiční putování do Francie skončilo přibližně v půlce cesty, neboť Arána postihla v nočních hodinách přímo ve Francii akutní torze žaludku. Naštěstí jsme v této zoufalé situaci dokázali v noci a po úporném hledání najít schopného a ochotného veterináře, který jej promptně operoval doslova za minutu 12 a zachránil mu tak život, za což mu moc děkujeme. S torzí už sice máme nemalé zkušenosti, ale opravdu nikomu nepřeji, aby ho něco takového potkalo v zahraničí, v noci a více než 900 km od domova, ty nekonečné okamžiky hrůzy a strachu jsou prostě nepopsatelné. Aránek se po operaci rychle zotavil, a to bez veškerých následků, a naštěstí je po své mámě Huesce velký bojovník, a tak doufám, že se příští rok bude moci představit již ve třídě veteránů. ❤