NV a MV Brno

06.06.2021

V pátek a v neděli jsem si "dala" 2x na otočku Brno, mým cílem byly dvě výstavy, které se měly konat již na podzim, ale vzhledem k pandemické situaci bylo možné je uskutečnit až nyní v červnu 2021.


Cariňa mezitím přešla z dorostu do třídy mladých a byla to její vůbec první výstava v hale, nikdy v minulosti jsem nebyla s podobnou situací konfrontována, neboť všichni mnou odchovaní psi jezdili na výstavy kvůli socializaci už od raného věku. Nicméně premiéru v hale zvládla, byť na jejím předvedení bude ještě hodně co zlepšovat. Ale oba delegovaní rozhodčí pro ni měli jen slova chvály a myslím, že s ohledem na nulovou "praxi" na výstavách uspěla velmi dobře.

V pátek jsem se výstavy zúčastnila v kombinaci Biesca a Cariňa, na neděli byla přihlášena pouze Cariňa, ale nakonec jela i Albinka, jejímu smutnému pohledu nešlo odolat. Bývala by ráda jela i Huesca, ale už tak jsem měla se dvěma fenami více než dost práce, na výstavě jsem byla jako obvykle sama, pet box je rozbitý ("dorazila" jsem ho v Černé hoře) a jen díky pomoci Bářiny mámy Blanky, která předvedla Biescu, jsem byla schopná v klání o BOB mít v kruhu obě holky současně. O nějakém focení ani nemluvě.

Měla jsem možnost také po dlouhé době vidět Corazonka, roste z něj krásný velký pes s nádhernou hlavou a výrazem, je hodně podobný svému otci Zagalovi. Belsué "Lafinka" v neděli získala titul CACIB, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampion krásy, moc gratuluji Barče, děláte mi holky jen samou radost. ❤️ Byl to příjemný výstavní víkend, i když cesta po D1 byla dost úděsná, prakticky celou cestu se jede pro příšerném povrchu v zúženích a o stojící kolony nebyla nouze, a to zejména v při zpáteční cestě v neděli. I proto jsem velice ráda kus před Prahou, kde byla naprosto nehybná "Stau", sjela z dálnice a zamířila na plánovanou návštěvu Bastána "Míšy".

Míša si přítomnost mámy a poloviční sestřičky patřičně užil. Je z něj nádherný, mohutný a "hotový" samec se vším všudy, je bouřlivě veselý, pohodový a milý pes, který skvěle hlídá.

Výsledky:

04.06. 2021 NV Brno (pátek, posuzovala Ing. Bc. Edita Jelínková MBA, CZ)

Biesca (třída CH): V1, CAC, NV)

Cariňa (třída mladých): V1, CAJC, BOJ, BOB


06.06.2021 MV Špilberka (neděle, posuzoval Miroslav Václavík, CZ)

Cariňa (třída mladých): V1, CAJC, BOJ, BOS