NV Klatovy

03.07.2022

Na letošní národní výstavu v Klatovech jsem přihlásila celkem tři psy, i když mi bylo jasné, že budu muset jet jako obvykle sama a sama si také předvést všechny tři. Naštěstí jsem docela zocelená a multitasking už mi nečiní velké problémy...

Můj velký dík ovšem náleží Barče, která mi na místě s částí naší smečky vypomohla. Pro Albinku to byla první výstava po téměř dvou a půl letech, poprvé nastoupila v třídě veteránů. Aránka jsem původně chtěla kvůli horku nechat doma, ale nakonec jsem ho vzhledem k jeho dobré kondici vzala s sebou také. A vedro tedy bylo, bohužel pyrenejáci nastupovali až téměř v poledne, to už bylo skoro 30 stupňů a slunce neúprosně pražilo na výstavní plochu. Předvedení všech jsem naštěstí zvládla, i když i já jsem toho v tom horku měla "plný brejle".

Poprvé nás posuzovala rozhodčí paní Jiřina Jandová, nesmírně mne potěšila její krásná a milá slova ke kvalitě mých odchovanců, velké pochvaly a uznání se dočkali jak sourozenci veteráni, tak i mladičká Cariňa, jejich posudky snad hovoří za vše. Potěšili mne i potomci "našeho" Bastána "Míšy" a Zippy - "malý Míša" a Stella, kteří oba výborně uspěli. V tuto chvíli mé psy dalšími letními výstavami zatěžovat nebudu, pokud vše klapne, můžete nás potkat až v srpnu na výstavě v Praze, kam se chystám výlučně kvůli rozhodčí specialistce.


Výsledky:

Arán (třída veteránů): V1, BOV, BOB

Alba (třída veteránů): V1

Cariňa (třída vítězů): V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOS

Posudky:

Arán: 8,5 letý pes, typický představitel plemene ve výborné kondici, pohyblivý, nádherná srst, blahopřejeme

Albinka: 8,5 letá fena, překrásná veteránka, životní kondice, blahopřejeme

Cariňa: 2 letá představitelka plemene právem patřící do této třídy, nádherně osrstěná, výborně připravená na výstavu