Odjezd do nových domovů

13.06.2024

je logickým završením chovatelské činnosti, pro mne je však vždy loučení s tvorečky, kterým jsem se nepřetržitě věnovala několik měsíců, velmi náročné. Tentokrát to bylo o to těžší, že kluci byli doma téměř do 4 měsíců a vytvořila jsem si k nim mimořádně silné pouto. 

Kluci odjížděli k novým majitelům socializovaní  a - jak doufám -  dobře připravení na život v novém domově. Oba čekala dlouhá jízda autem a  následná přeprava tunelem z Calais do Doveru v Anglii. Estatova cesta byla ještě o dost delší, musel zvládnout i cestu přes celou Anglii a následný trajekt do Irska. Oba kluci vše perfektně ustáli a už jsou v nových domovech. Estive zůstává cíleně doma. Přeji "mým" chlapečkům krásný a naplněný život v krásném a stále zeleném prostředí farem na britských ostrovech. 

Děkuji mému muži za neutuchající podporu mého snažení, už se dávno smířil s tím, že náš se dům  hemží aristokratickými bytostmi všeho věku. Děkuji samozřejmě také Alainovi za možnost použít v mém chovu otce tohoto vrhu a těší mne, že oboustranná spolupráce vyústila i ve zřejmě posledního potomka našeho Arána, který se ve více než 10 letech stal v Belgii otcem sice jediného kluka, ale zato pořádného (a znakového) cvaldy, vážícího při narození přes 900 g.

Přikládám poslední společná fota našich "mimin".