Štěňátkům je 7 týdnů

16.04.2024

a včera absolvovala první očkování a čipování, obdržela také euro pet pasy. Náš veterinář je důkladně vyšetřil a konstatoval, že všichni mají v pořádku pately, srdce, správný skus, srdíčka, pejskové mají sestouplá varlata. Všechna štěňata se správně vyvíjejí, z něžných kníkajících tvorečků se metamorfozovala v zásahovou jednotku URNA. Také jim nesmírně chutná a já jen tak tak stíhám doplňovat zásoby kozího mléka, tvarohů, jogurtů, domácích konzerv z masa určeného pro lidskou spotřebu, které vařím speciálně pro ně (zbytek smečky dostává "dospěláckou formuli"). Kluky bych charakterizovala jako spíše takové klidnější "salámisty", spokojení jsou, když se můžou pořádně nadlábnout a pomazlit. Holčička je takový malý odjištěný "ruční granát", její temperament zhruba odpovídá tomu, jaká jsou obecně děvčata z mého chovu, divoké španělské geny se prosazují za všech okolností.

Umějí už také chroupat granulky, dostávají jako prevenci vývojových ortopedických vad i Aptus Aptoflex sirup. Všichni mají krásný sytý pigment.

Přikládám velkou galerii, vyfotografovat v pohybu ty malé pohyblivé "vlněné věcičky" je nadlidský úkon.  Nicméně každý, kdo mne zná osobně, ví, že aranžovaných "foteček",  tu s velikonočními vajíčky, onde variace a la " roztomilé štěňdo v košíčku či s obří dýní", etc.. se ode mne nedočká. 😉

Prckové pod supervizí babičky Albinky (viz 4 fota níže)